Český národní registr dárců dřeně logo

Proč POŘÁDÁME CEM?

Koně známe všichni, už odmala. Ne vždy si ale uvědomujeme, jak úžasně všestranná zvířata to jsou. Co všechno je možné v jejich sedle dělat, nám koně dokazují mimo jiné ve sportovním odvětví, kdy v ideálním případě splynou s jezdcem v jeden sehraný tým. Jen malá skupina lidí ale zná jednotlivé jezdecké disciplíny, orientuje se v nich a dokáže je i aktivně hodnotit.

A přesně toto chce změnit Czech Equestrian Masters (CEM).  Jde o projekt sportovního a společenského charakteru, který laické veřejnosti atraktivní a přátelskou formou představí některé z jezdeckých disciplín, které zastřešuje Česká jezdecká federace. Odborné veřejnosti pak CEM každoročně prezentuje nejlepší možný výběr sportovních dvojic – tedy jezdců a koní – v průběhu jedněch závodů.

Všem zúčastněným CEM přináší sportovní a zábavní program, kdy si přijdou na své děti i dospělí, úplně noví i dlouholetí fanoušci jezdectví. Propojení lidí a koní bylo, je a bude přirozenou součástí života. CEM chce okruh lidí, kteří toto tvrzení přijmou za své a koním v dobrém slova smyslu propadnou, neustále rozšiřovat. Věříme, že jim nabídne kvalitní zážitky ze špičkového sportu, dobrou zábavu a příjemnou společnost.

Zakladateli a spoluorganizátory CEM jsou Martin Pecka, ředitel martinického jezdeckého areálu, a Tomáš Vášáry, jednatel Českého drezurního poháru.

TH2_9697.jpg      TH2_0941.jpg      TH1_0787.jpg      TH1_1142.jpg